Etiketlik Kumaşlar

 

AKMAZ (JAPON) AKMAZ

Japon Akmaz istenilen boyutta ve kalitede üretilebilme özelliğine sahip olan yıkama talimatı olarak da hazırlanan bir etiket türüdür.

Japon Akmaz etiketin hafif yıkama, ağır yıkama ve renk almaz gibi seçenekleri bulunmaktadır.

Japon Akmaz; “Akmaz”, “Naylon tafta”, “Yıkama talimatı” olarak da isimlendirilir.

Üzerindeki baskının kalıcılığını sağlamak amacıyla, her yıkama derecesine göre farklı dayanıklılıklarda üretilen bu etiketler, genellikle kağıt bazlıdır.

 

Ağır Yıkama : 90 derece ve üstü yıkamalara dayanıklı bir etikettir. Polyester bazlıdır ve çift taraflı baskı yapılabilir. Kimyasal yıkamalarda bile akma yapmaz.Yüksek sıcaklıklara oldukça dayanıklıdır.

 

Hafif Yıkama : 30 dereceye kadar olan yıkamalara dayanıklı bir etikettir. Hafif sıcaklıklara dayanıklıdır.Polyester bazlıdır ve çift taraflı baskı yapılabilir.

 

Orta Derece Yıkama : 60 dereceye kadar olan yıkamalara dayanıklı bir etikettir. Polyester bazlıdır ve çift taraflı baskı yapılabilir.

 

Renk Almaz : Taş ve enzim yıkamaları  için uygundur, bu yıkamalarda bile akma yapmaz. Etiket kumaşının yüzeyi her daim beyaz renkte kalır. Polyester bazlıdır ve çift taraflı baskı yapılabilir.

 

Beyaz Saten : 60 dereceye kadar olan yıkamalarda için uygundur. Beyaz satene tek taraflı baskı yapılır ve tek tarafı polyester bazlıdır.

 

SATEN ETİKET (KUMAŞ ETİKETİ)

Saten etiketler kumaş etiketleri grubundan olup,tekstil sektöründe kullanılmaktadır. Saten etiketlerin satışını baskılı ve baskısız olarak yapabilmekteyiz. Saten etiket ayrıca çift taraflı kullanılabilmektedir

.Saten etiketlerin tüm türleri kuru temizleme şartlarına  uygun olup,sıcak suda 85 dereceye kadar dayanıklıdır.

Saten etiket %100 pamuk liflerinden üretilmiş penye iplikler ile yüksek sıklıkta dörde bir bağlantılı saten örgüsü ile dokunur. Bu sayede parlaklık, tuşe ve dökümlülük kazanır.

Saten etiket dokumanın bir türü olup, parlak,düz ve kaygan bir zeminden oluşur.

Saten etiketin en önemli özelliklerinden biri mat değil parlak bir yüzeye sahip olmasıdır.

Saten etiketlere ribon ile baskı alınabilmektedir.

 

SİYAH JAPON AKMAZ

 

 

Siyah Japon Akmazlar kumaşında farklılık isteyen firmaların isteği doğrultusunda üretilmiştir.

Siyah Japon Akmazlar da en fazla beyaz ribon,gold ribon ve gümüş ribon kullanılır.

Ağır yıkamalara uygun değillerdir.

Barkod yazıcılarda baskı almaya uygundur.

Ribon baskı yapılabilir.